Από τους μαθητές στους συμμαθητές!

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ ΔΡΑΣΕΙΣ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΑ ΤΕΧΝΙΚΟΣ ΕΦΑΡΜΟΓΩΝ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ ΤΕΧΝΙΚΟΣ Η/Υ ΚΑΙ ΔΙΚΤΥΩΝ Η/Υ ΤΟΜΕΑΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ

Η ομάδα των μαθητών της Γ΄ Τάξης του Τομέα Πληροφορικής της Ειδικότητας Τεχνικός Η/Υ και Δικτύων Η/Υ του ΕΠΑ.Λ Επανομής, λόγω της πανδημίας του COVID19 και της αυξημένης ανάγκης χρήσης υπολογιστικών συστημάτων στην εκπαιδευτική διαδικασία, παρέχει υπηρεσίες τεχνικής υποστήριξης, τεχνικές συμβουλές και βοήθεια σε θέματα πληροφορικής (Υλικού-Hardware) στους μαθητές του σχολείου μας. Οι υπηρεσίες τεχνικής υποστήριξης παρέχονται δωρεάν. Στον σύνδεσμο που θα βρείτε στο τέλος του κειμένου, οι μαθητές συμπληρώνουν την φόρμα με το πρόβλημα που αντιμετωπίζουν με το υπολογιστικό τους σύστημα όσο μπορούν πιο αναλυτικά, ώστε να μπορέσει η ομάδα των τεχνικών για να καταφέρει να επιλύσει το πρόβλημα. Είναι μια προσπάθεια να αναπτυχθεί η εμπειρία των μαθητών σε θέματα εξ αποστάσεως εκπαίδευσης e-learning. Ο πυρήνας της δουλειάς είναι να εντοπίσουμε τα κρίσιμα σημεία σε ότι αφορά τη χρήση της απομακρυσμένης τεχνικής υποστήριξης και διαχείριση συστημάτων, όπου οι εργαστηριακές δραστηριότητες αποτελούν σημαντικό μέρος του προγράμματος σπουδών. Στον παρακάτω σύνδεσμο συμπληρώστε την φόρμα με το πρόβλημα σας!

bit.ly/StudentsTechSupport