ΥΙΟΘΕΤΗΣΗ ΠΑΡΑΛΙΑΣ – ΚΑΘΑΡΙΣΜΟΣ ΤΗΣ ΑΚΤΗΣ ΤΟΥΛΟΥΜΠΑΣ ΤΗΣ ΝΕΑΣ ΜΗΧΑΝΙΩΝΑΣ

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ ΒΟΗΘΟΣ ΒΡΕΦΟΝΗΠΙΟΚΟΜΩΝ ΒΟΗΘΟΣ ΝΟΣΗΛΕΥΤΗ ΒΟΗΘΟΣ ΦΥΣΙΚΟΘΕΡΑΠΕΥΤΗ ΔΡΑΣΕΙΣ ΤΟΜΕΑΣ ΥΓΕΙΑΣ–ΠΡΟΝΟΙΑΣ–ΕΥΕΞΙΑΣ

Οι μαθητές/τριες του Πρότυπου ΕΠΑΛ Επανομής – 8ου Ε.Κ Επανομής στα πλαίσια των περιβαλλοντικών προγραμμάτων που εκπονούνται στο σχολείο μας και της ανάπτυξης της περιβαλλοντικής συνείδησης τους,  έχουμε εδώ και 3 χρόνια υιοθετήσει την Ακτή Τουλούμπα της Νέας Μηχανιώνας την οποία  και καθαρίζουμε.

Φέτος, όλοι οι μαθητές και μαθήτριες του Τομέα Υγείας με την καθοδήγηση των καθηγητών / τριών τους και τη στήριξη του κ. Μίχου Ευάγγελου και του Δήμου Θερμαϊκού τον οποίο εκπροσώπησε ο Αντιδήμαρχος Πολιτισμού, Τουρισμού, Αθλητισμού και Νεολαίας κ.  Γεώργιος Σαλπιγγίδης , συμμετείχαν στον καθαρισμό της Ακτής Τουλούμπας στις 16 – 4 – 2024.

Μετά τον καθαρισμό οι μαθητές απόλαυσαν την καθαρή παραλία, χαλάρωσαν,  έκαναν πικ – νικ και έπαιξαν παιχνίδια.

Παρακάτω μπορείτε να δείτε το βιβλίο μας με τη δράση μας: https://www.storyjumper.com/book/read/171912651/6623e0499395e